تغییر شخصیت انسان در خواب

- جنینی : کسانیکه به هنگام خواب از بغل چمباتمه می زنند افراد در ظاهر سرسخت اما قلباً حساس توصیف می شوند . ممکن است در برخورد اول با سایر افراد خجالتی باشند ، اما به سرعت حالت طبیعی خود را باز می یابند . این عمومی ترین حالت خواب است و 41% از هزار نفری که مورد مطالعه قرار گرفتند را شامل می شود . تعداد زنانی که به این حالت می خوابند بیش از دو برابر تعداد مردان است .

 

- خوابیدن رو به پهلو (15%) : دراز کشیدن روی یک طرف بدن در حالیکه دو بازو نیز به موازات بدن دراز شده باشد . این ها افرادی ساده گیر و اجتماعی هستند که مایلند خود را قاطی جمع کنند و به بیگانگان اعتماد کنند . با این حال ممکن است زود باور باشند .

- خوابیدن به پهلو با دستان باز (13%) : گفته می شود کسانی که روی پهلو می خوابند و هر دو دست خود را به طرف مقابل دراز می کنند شخصیت باز و گشاده ای دارند اما می توانند مظنون و بدبین باشند . در تصمیم گیری کند هستند اما زمانیکه تصمیم گرفتند بعید است از آن برگردند .

- به پشت با دستان بسته (18%) : کسانیکه به پشت می خوابند در حالیکه دستانشان به پهلو چسبیده معمولاً افرادی ساکت و خوددار هستند . از هیاهو می پرهیزند ، اما برای خود و دیگران معیارهایی برجسته می گزینند .

- خوابیدن روی شکم (7%) : کسانیکه رو به تشک می خوابند در حالیکه با دستهایشان بالش را بغل کرده و سر را به یک طرف برگردانده اند اغلب آدم های خوش معاشرتی و جسور هستند . اما در عین حال می توانند عصبی و زود رنج باشند و از انتقاد با شرایط دشوار خوششان نمی آید .

- خوابیدن رو به پشت با دستان باز (5%) : کسانیکه به پشت می خوابند و دست های خود را باز می گذارند دوستان خوبی هستند . چون همیشه آماده گوش سپردن به دیگران و دراز کردن دست یاری هستند . این گروه معمولاً علاقه ندارند در مرکز توجه باشند .

 باقی کسانی که در این مطالعه شرکت کردند گفتند : موقع خواب رفتن حالت ثابتی ندارند یا از آن بی خبرند .

 

عوامل بهداشتی :

 

 

پروفسور ایدزیکوکسی همچنین تاثیر حالات مختلف خواب بر سلامت انسان را مطالعه کرد . او به این نتیجه رسید که حالت رو به تشک برای هضم غذا مفید است . در حالیکه حالات رو به نسبت با دستان باز یا بسته احتمالاً بیش از سایر حالات به خرناس و خواب بد منجر می شود . این تحقیقات همچنین نشان داد که افراد معمولاً حالت خوابیدن خود را عوض نمی کنند . تنها 5% گفتند هر شب در حالت مختلفی به خواب می روند . پروفسور ایدزیکوکسی همچنین دریافت که خوابیدن در حالتی که به یک دست یا بازو به جلو راست شده در بریتانیا عمومیت بیشتری دارد . اکثر افراد نیز مایلند هنگام خواب تمام بدن را با پتو بپوشانند .

 

 

 

به نقل از مجله پیام همدلی(نشریه دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی)

 

 

/ 1 نظر / 30 بازدید
مصطفی قربانی

این قسمت رو خوندم خیلی خوب بود. با امید موفقیت هر چه بیشتر !